Bilkent Hakkında
Akademik
Öğrenci İşleri
İdari Birimler
Kampüste Yaşam
Bilgi Teknolojileri
Bilkent Senfoni Orkestrası
Bilkent Kütüphanesi
Uluslararası Öğrenciler
Değişim Programları 
 
Rehber
A - Z Dizin
   
 
Girişler:
 Bilkent Öğrencileri
 Akademik ve İdari
 Personel
 Mezunlar
 Ziyaretçiler
   

 
 
  ARAŞTIRMA MERKEZLERİ

 




Bilkent Üniversitesi, bünyesindeki araştırma merkezlerinde gerçekleştirilen çalışmalarla bilim dünyasına katkılar sağlamaktadır.



Bilkent Üniversitesi, birçok araştırma projesinde dünyaca ünlü eğitim kurumlarıyla işbirliği yapmaktadır.



Ahmed Adnan Saygun Merkezi
Direktör Vekili: Doç. Dr. Kağan Korad
Tel: 312.290 1387
Faks: 312.266 4539
E-posta: korad@bilkent.edu.tr
Akustik ve Sualtı Teknolojileri Araştırma Merkezi (BASTA)
Direktör: Prof. Dr. Abdullah Atalar
Tel: 312. 290 2457
E-posta: basta@bilkent.edu.tr


Bilkent İleri Araştırmalar Merkezi (BiCAS)
Direktör: Prof. Dr. Salim Çıracı
Tel: 312.290 1216
E-posta: ciraci@fen.bilkent.edu.tr


Dünya Sistemleri, Ekonomileri ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü
Direktör: Prof. Dr. Orhan Güvenen
Tel: 312.290 1660
E-posta: gorhan@bilkent.edu.tr
 
İletişim ve Spektrum Yönetimi Araştırma Merkezi (İSYAM)
Direktör: Prof. Dr. Ayhan Altıntaş
Tel: 312.290 2457 - 290 2458
E-posta: altintas@ee.bilkent.edu.tr

Geçişteki Toplumlar Araştırma Merkezi (CRTS)
Direktör: Prof. Dr. Güliz Ger
Tel: 312.290 2949 - 290 1213
E-posta: ger@bilkent.edu.tr
 
Halil İnalcık Osmanlı Araştırma Merkezi
Direktör: Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kalpaklı
Tel: 312.290 2386
E-posta: kalpakli@bilkent.edu.tr

Küresel Gelişimler Araştırma ve Uygulama Merkezi
Direktör: Doç. Dr. Pınar Bilgin
Tel: 312.290 1067 - 1249
E-posta: pbilgin@bilkent.edu.tr

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Enstitüsü (UNAM)
Müdür: Prof. Dr. Mehmet Bayındır
Tel: 312.290 2513
E-posta: unam@unam.bilkent.edu.tr

Nanoteknoloji Araştırma Merkezi
Direktör: Prof. Dr. Ekmel Özbay
Tel: 312.290 1966
E-posta: nanotechnology@bilkent.edu.tr
ozbay@bilkent.edu.tr

Rusya Çalışmaları Merkezi
Direktör: Prof. Dr. Norman Stone
Tel: 312.290 3421
E-posta: norman@bilkent.edu.tr
 
Türk Edebiyatı Merkezi
Direktör Vekili: Prof. Dr. Mehmet Kalpaklı
Tel: 312.290 2317
Faks: 312.266 40 59
E-posta: temerkez@bilkent.edu.tr

Türk Politikası ve Tarih Merkezi
Direktör: Prof. Dr. Metin Heper
Tel: 312.290 1857
E-posta: heper@bilkent.edu.tr
 
Ulusal Manyetik Rezonans Araştırma Merkezi
Direktör: Prof. Dr. Ergin Atalar
Tel: 312.290 1154
Faks: 312.290 3001
E-posta: ergin@ee.bilkent.edu.tr