GENEL BİLGİLER
 
BAĞLI BİRİMLER

::

::

::

::

Kariyer Merkezi

Mezunlar Merkezi

Öğrenci Etkinlikleri Merkezi
  - Sosyal Sorumluluk Merkezi
  - Engelli Öğrenciler Birimi
  - Radyo Bilkent


Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi

 
ÇALIŞANLARIMIZ
 
ETKİNLİKLER
 
SIKÇA SORULANLAR
 
BİZE ULAŞIN
 
 
 
Adres
Merkez Kampüs
Öğrenci Konseyi Binası
Bilkent Üniversitesi
06800 Bilkent
Ankara/Türkiye

Tel: (312) 290 2371 - 2372

Faks: (312) 266 49 09

Genel Bilgiler

Öğrencilerimizin akademik kazanımlarının yanısıra, kişisel, kültürel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak, Bilkent’li olmanın onur ve gururunu taşıyarak iş hayatına atılmalarına destek olmak, sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılıklarını geliştirmek, topluma ve kendilerine artı değer kazandıran bireyler olarak olumlu gelişim yaratacak beceriler kazandırabilmek, başarılı ve aranan bireyler olmalarını sağlayacak ortamı yaratmak Öğrenci Dekanlığı’nın en temel amacıdır.

Bilkent Üniversitesi’nin hedefi, öğrencilerin akademik gelişimi yanısıra sosyal ve kişisel açıdan da gelişimini sağlamaktır. Bu amaçla, sunulmakta olan eğitim ortamı, öğrencileri akademik açıdan en üst düzeye ulaştırmaya çalışırken onları sosyal, sportif, kültürel ve düşünsel açıdan da zenginleştirecek niteliktedir. Öğrenci Dekanlığı ve birimlerinde bu amaçla hazırlanmış olan programlar çeşitli olanaklar sunmaktadır.

Öğrenci Dekanlığı, öğrencilerin sosyal ve kültürel açıdan donanımlarının artırılmasında, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesinde yardımcı olacak etkinlikler düzenlemektedir.

Toplumsal Duyarlılık Projeleri, Radyo Bilkent, kulüp ve topluluklar gibi gönüllü öğrencilerden oluşan gruplara danışmanlık yapılmakta, öğrencilere yaşam becerileri kazandıracak ortamlar sağlanmaktadır.

Dekanlık bünyesinde bulunan Sosyal Sorumluluk Merkezi ve Engelli Öğrenciler Birimi, üniversitemizde yapılan gönüllü çalışmaları ve engelli öğrencilerin okuldaki yaşamlarını kolaylaştırıcı etkinlikleri tek çatı altında toplamıştır.

 

 


| Ana Menü | E-Posta | Bilkent Üniversitesi Ana Sayfası |