Adres
Bilkent Üniversitesi
Merkez Kampüs
Mühendislik Fakültesi Binası
06800 Bilkent
Ankara / Türkiye

Tel: (312) 290 24 34
Faks: (312) 290 23 03

 
 
 
 

Radyo Bilkent, 1995 yılında, Bilkent Öğrencileri Elektronik İletişim Grubu tarafından kurulmuştur. Yayın hayatına Bilkent’te 1’er Kw’lik güce sahip vericileriyle Radyo Bilkent Alternatif ve Radyo Bilkent Klasik olmak üzere iki ayrı frekansla başlayan Radyo Bilkent, 1998 yılında alternatif ve klasik yayınlarını tek frekansa taşımıştır (FM 106.7). Kuruluşunun 7. yılı olan 2002 yılında kısa bir suskunluk ve yeniden yapılanma döneminden sonra Bilkent Radyo Televizyon ve Yayıncılık A.Ş.’nin çatısı altında 96.6 frekansından yayınlarına başlamıştır.

Amaç
Radyo Bilkent, kurulduğu günden bu yana bütün çalışanlarının gönüllü Bilkent Üniversitesi öğrencileri olması açısından benzersiz bir yapıya sahiptir. Mezun olan elemanların ayrılması; yoğun bir eğitim döneminden geçen yeni çalışanların onların yerini almasıyla her yıl yenilenen kadrosuyla ve dinamik yapısıyla en iyi ve en yeni müzigi, dinleyicilerine en iyi şekilde sunmayı ilke edinmiştir

Radyo Bilkent'li Olmak İçin...

Radyo Bilkent stüdyoları genç, dinamik, enerjik, yaratıcı, girişken, araştırmacı, müziği ve eğlenceyi seven tüm öğrencilerin başvurularına açıktır.


Radyo Bilkent Yürütme Kurulu Üyeleri
(2013-2014 Akademik Yılı)

Kamer Rodoplu
Öğrenci Dekanı

Prof. Dr. Hitay Ozbay
Üye

Kerem Enhoş
İşletme Sorumlusu

Ufuk Önen
Üye

Erol Kalender
Üye

Hande Seçkin Onat
Üye| Ana Menü | E-Posta | Bilkent Üniversitesi Ana Sayfası |