Genel Bilgi
Paneller
TDP ve Mezunlar Merkezi
Mezuniyet Partisi
  Mezuniyet Yıllıkları
  Son Sınıf Öğrencilerine
  Diploma Töreni Sınıf Fotoğrafları
Mezunlar Eve Hoş Geldiniz
  Mezun Kimlik Kartı
  Sınıf Haberleri
Mezun Bilgi Sistemi
Mezun Bilgilerini Güncelleme
Dergi Bilkent
Fotoğraf Galerisi
Facebook
  Twitter
  Linkedin
  Bize Ulaşın
   
   
   
   
   
   
   
Sınıf Haberleri

Başarı öykülerinizin haberlerini üniversiteden arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz bize gönderin. E-posta adresimiz ayset@bilkent.edu.tr  • Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım Bölümü 2006 mezunlarından E. Anıl Yıldırım, Fay Kentsel Tasarım, Peyzaj, Harita Danışmanlık ve Müşavirlik adında bir şirket kurdu. şirket peyzaj ve çevre düzenlemesi, kentsel tasarım, uygulama ve projelendirme, harita ve imar alanlarının yanı sıra bu çerçevede danışmanlık hizmeti de veriyor. Eğitim aldığı akademik kadronun katkılarıyla kendisini sektörde bir adım önde hissettiğinin altını çizen Yıldırım, Antakya'nın kentsel tasarımıyla ilgili bitirme projesiyle Bilkent Üniversitesi Barış Eyikan Yarışması'nda teşvik ödülü kazanmıştı. Genç girişimci, Türkiye'den sonra Doğu Avrupa'ya uzanmayı ve dünyaya açılıp sektöründe büyük başarılara imza atmayı hedefliyor. Bilkent Üniversitesi Mezunlar Merkezi ve Mezunlar Derneği'nin ortak çalışması olan Üye İşyeri Projesi'nin katılımcılarından olan Fay'da mezunlarımıza indirim uygulanıyor.

  • İşletme Fakültesi 2004 mezunlarından Uğur Serkan Ata, 2006 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS), KPSS/1'in (lisans düzeyi) işletme ağırlıklı KPSSP 16, KPSSP 19, KPSSP 23, KPSS 29, KPSS 99 puan türlerinde Türkiye birincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.
  • Uluslararası İlişkiler Bölümü 2003 mezunlarından Sait Serkan Gürbüz gazetecilik alanında yüksek lisans yapmak üzere Türkiye - Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu'nun karşılıksız Fulbright Bursuna asil aday olarak seçildi. Programına Sonbahar 2007 sömestrinde başlamak üzere Ağustos ayında Amerika'ya gidiyor. Elinde okul ve geçim masraflarının tümünü karşılayan bir burs olduğunu bilmelerine rağmen, University of Missouri - Columbia Gazetecilik Okulu'nun kabul teklifinde kendisini okul ücretinden tamamen muaf tutacağını belirtmesi ile Serkan ikinci bir sevinç yaşamış. University of Missouri - Columbia, kısaca Mizzou'daki okul dünyanın ilk gazetecilik okulu. Okul 2008'de yüzüncü yılını kutlayacak. USNews'un yaptığı değerlendirmede Amerika'nın en iyi gazetecilik okulu olarak gösterdiği Mizzou'nun özelliği, akademik öğrenimle mesleki uygulamayı birleştirmesi. Örneğin Mizzou, haber merkezinde öğrencilerin görev aldığı ticari bir televizyon kanalına sahip tek üniversite. Kanal hem NBC hem de CNN'e bağlı (affiliate). 1908'den beri yayımladıkları Missourian gazetesi ise Columbia ve çevresinde satılıyor. Radyo kanalı, çeşitli dergileri, haber sitesi ve reklam ajansı öğrencilere gerçek uygulama imkanı sağlayan diğer birimler. Okul 99 kişilik dev bir öğretim kadrosuna sahip. Amerikan medyasında birbirlerine tutkunlukları ile tanınan mezunları ise "Mizzou Mafyası" olarak biliniyorlar.

  • İzmir Princess Otel 'in yeni genel müdürü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü 1999 mezunlarından M. Uygar Çengel oldu. Türkiye'de ve yurtdışında birçok otelde üst düzey yöneticilik yapmış olan Çengel, MNG Holding Animar A.Ş ve Magic Life Sirene Imperial'da genel müdürlük görevinde bulunmuştu.
  • Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü 1996 mezunlarından Sezen Akdağ, dünyaca ünlü veri depolama ve yönetimi şirketi EMC'nin Türkiye'deki finans ve genel sektörden sorumlu satış müdürü oldu.
  • İşletme Fakültesi 1994 mezunlarından Seyran Hatipoğlu, on yıllık bankacılık deneyiminden sonra cesur bir adımla gıda sektörüne atıldı. Domino's Pizza'nın marka kullanım haklarını Bilkent şubesi için satın alan Hatipoğlu, şirketin eğitimini birincilikle tamamlayarak yeni işkoluna iddialı bir başlangıç yaptı. Bilkent Üniversitesi Mezunlar Merkezi ve Mezunlar Derneği'nin ortak çalışması olan Üye İşyerleri Projesi'nin Katılımcıların'dan biri olan Domino's Pizza Bilkent'te mezunlarımıza indirim var.

  • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1993 mezunlarından Töre Duman, Arıkanlı Holding bünyesinde yer alan Arıtech Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin genel müdürü oldu. Arçelik, Superonline ve Tekstikbank'ta çalışmış olan ve Filika Bilişim Hizmetleri'nin kurucu ortakları arasında yer alan Duman, son olarak Arıtech'de proje koordinatörlüğü yapıyordu. 

 
 
 
© Bilkent University | Bilkent University, TR-06800 Bilkent, Ankara, TURKEY