| Yurtlarımız | Hizmet ve Olanaklar | Yurt Ücretleri | Yurtlarımıza Başvuru | Yurt Başvuru Takvimi | Yaz Döneminde Konaklama | Misafirhanede Konaklama | İlke ve Kurallar | Sıkça Sorulan Sorular | Yurt Yönetimi ile İletişim | ENGLISH |

 

Yaz Okulu Süresince Yurtlarda Konaklama

 

YAZ DÖNEMİ İÇİN YURTLARA BAŞVURU

2017-18 Yaz Döneminde Yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler (BURSLU / ÜCRETLİ), Yaz Dönemi Online Yurt Başvuru Sistemi STARS / BILDORM üzerinden; Hazırlık sınıfı öğrencileri 31 Mayıs - 29 Ağustos 2018, Bölüm öğrencileri ise 05 Haziran - 29 Ağustos 2018 tarihleri arasında ihtiyaç duyabilecekleri süreler için, müsait olan Yurt/Kat ve oda tipleri doğrultusunda iki türlü başvuruda bulunabileceklerdir:

ÖNCELİKLİ Başvuru (Kendi odamda kalmaya devam etmek istiyorum): Hazırlık sınıfı öğrencileri için 21 Mayıs 2018 saat 09:00’dan 31 Mayıs 2018 saat 17:00’ye kadar, Bölüm öğrencileri için ise 21 Mayıs 2018 saat 09:00’dan 05 Haziran 2018 saat 17:00’ye kadar başvuruya açıktır.

Yalnızca, 2017-18 Yaz Döneminde Nöbetçi olarak belirlenen Yurt/Katlarda kalmakta olan öğrenciler (Yaz Dönemi Nöbetçi Yurt/Kat Listesi 10 Mayıs 2018 tarihinde kesinlik kazanacaktır), Bahar Dönemi bitiminde ara vermeksizin (Hazırlık sınıfı öğrencileri 31 Mayıs 2018, Bölüm öğrencileri 05 Haziran 2018 tarihlerinden başlayarak ücretlendirilmek koşulu ile) Yaz Döneminde kendi odalarında kalmaya devam etmek istedikleri takdirde, bu seçenek ile başvurabilmektedirler. Bu tarihlerden sonra başlatılacak olan konaklamalar için bu başvuru seçeneği geçerli olmayacak, GENEL Başvuru seçeneği geçerli olacaktır.

ÖNCELİKLİ seçenek ile başvuru yapan Hazırlık sınıfı öğrencilerinin 31 Mayıs 2018 saat 17:00’ye, Bölüm öğrencilerinin ise 05 Haziran 2018 saat 17:00’ye kadar Yaz Dönemi Yurt ücretlerini sistem üzerinden Kredi Kartı ile ödeyerek başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Ödemelerin belirtilen tarihlere kadar yapılmaması durumunda, başvurular sistem tarafından otomatik olarak İPTAL edilecektir. Bu tarihlere kadar odalarını fiziki olarak boşaltmayan ve Yurttan ayrılış işlemlerini tamamlamayan öğrenciler, BURSLU / ÜCRETLİ ayrımı yapılmaksızın, odalarını boşaltmadıkları her bir gün için Yaz Dönemi günlük Yurt ücretleri üzerinden borçlandırılacaklardır. Eşyalarını odalarında bırakarak Yurt İdaresini bilgilendirmeksizin ayrılan öğrencilerin odaları en geç 3 gün içerisinde görevlilerimizce boşaltılacak; ve odalarda bırakılacak eşyalar ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

GENEL Başvuru (Nöbetçi Yurt/Katlarda müsait olan odalarda):
29 Ağustos 2018 saat 17:00'ye kadar başvuruya açıktır.

GENEL
 Başvuru seçeneği; seçilecek tarih aralığı için yalnızca, başvuru anında boş / müsait olan odaları içeren Yurt / Oda Tiplerinin bulunduğu havuzu görüntüleyerek öğrencilerin tercihlerine sunan ön ödemeli bir yer satın alma seçeneğidir. 

GENEL
 seçenek ile başvuracak öğrencilerin, başvurdukları an itibarı ile müsait bulunan Nöbetçi Yurt/Kat alternatifleri arasından tercihlerini yapmaları (Yurt No / Oda Tipi), ve ücretlerini sistem üzerinden Kredi Kartı ile ödeyerek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Sistem üzerinden ödemelerini yaparak Yurt başvurularını tamamlayan öğrencilere oda numaraları, yapmış oldukları oda tipi tercihleri doğrultusunda, başvuru yapılan Nöbetçi Yurt İdaresi tarafından, öğrencinin Yurda girişi esnasında verilecektir.

Halen öğrencilerimizin kalmakta olduğu tüm odalar, Hazırlık sınıfı Öğrencileri için 31 Mayıs 2018 saat 17:00’ye kadar, Bölüm Öğrencileri için ise 05 Haziran 2018 saat 17:00’ye kadar ÖNCELİKLİ Başvuru (Kendi odamda kalmaya devam etmek istiyorum) seçeneği ile yapılabilecek başvurular için bloke tutulacak olup, GENEL Başvuru seçeneği ile yapılacak başvurulara açık olmayacaktır. Bu nedenle yukarıda belirtilen tarihlere kadar havuzda görünmeyecektir.

Belirtilen odaların GENEL Başvuru havuzuna aktarılması, ancak bu odalarda kalmakta olan öğrencilerin fiziki olarak odalarını boşaltarak Yurttan ayrılmaları neticesinde gerçekleşecek ve boşalan odalar, boşaldıkları tarihten itibaren havuza eklenerek tercihe açılacaktır. Ayrıca; ÖNCELİKLİ (Kendi odamda kalmaya devam etmek istiyorum) seçeneğinin son başvuru tarihi olanHazırlık sınıfı Öğrencileri için 31 Mayıs 2018 saat 17:00’de, Bölüm Öğrencileri için ise 05 Haziran 2018 saat 17:00’de, bu seçenek ile tercih edilerek alınmamış olan tüm Nöbetçi Yurt odaları tercih havuzuna eklenecektir.

Bu nedenle GENEL seçenek ile başvuru yaparken, tercih edebileceğiniz Yurt / Oda Tiplerinde müsait yer bulamadığınız takdirde, başvurunuzu erteleyerek, tercih havuzunun en zengin olacağı Bahar Dönemi Yurtlarda kalış süresinin bitimini takip eden Hazırlık sınıfı Öğrencileri için 1 Haziran 2018; Bölüm Öğrencileri için 06 Haziran 2018 tarihleri itibari ile tekrar başvuru yapmayı denemeniz, istediğiniz oda tipini alabilmeniz için yardımcı olacaktır.

Yaz Döneminde Nöbetçi olmayan bazı yurtlar, Mezun öğrenciler için 21 Haziran 2018 tarihine kadar açık tutulacaktır. Bu nedenle bu yurtlarda kalmakta olan öğrenciler, 21 Haziran 2018 tarihine kadar kendi odalarında kalmak için başvuru yapabileceklerdir. 21 Haziran 2018 tarihinden sonra ise; Nöbetçi Yurtlarda kalmakta olan Mezun öğrencilerin Yurtlardan ayrılacak olmaları nedeni ile tercih havuzunda önemli sayıda artış oluşacağı için, bu tarih itibari ile tekrar başvuru yapmayı denemeniz, istediğiniz oda tipinde yer bulabilmenize yardımcı olacaktır.

YAZ DÖNEMİ ÜCRET TABLOLARI (BURSLU/ÜCRETLİ)

2017-18 Eğitim Yılında 1 veya 2 yarıyıl süresince Yurtlarda kalmış olan Kapsamlı Burslu öğrenciler dışındaki tüm öğrenciler için ücret tablosu:

2017-18 Eğitim Yılı Yaz Dönemi süresince Yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler, aşağıda belirtilen günlük ücret tablosu çerçevesinde ücret ödeyerek Yurtlarda kalabilmektedir. Ücretlendirmeler, öğrencilerin online başvurularında belirtecekleri Yurda giriş ve Yurttan ayrılış tarihleri doğrultusunda toplam kalış süreleri için yapılmakta ve belirtilen günlük ücretler üzerinden hesaplanmaktadır.

ODA TİPİ

GÜNLÜK ÜCRET

1 Kişilik Özel

105.- TL

1 Kişilik Standart

67.- TL

2 Kişilik Özel / Suite (Kişi Başı)

65.- TL

2 Kişilik Karyolalı (Kişi Başı)

39.- TL

2 Kişilik Ranzalı (Kişi Başı)

29.- TL

3 Kişilik (Kişi Başı)

27.- TL

4 Kişilik (Kişi Başı)

25.- TL

Belirtmiş oldukları tarihten önce Yurttan ayrılan öğrencilere herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Kalış süresini uzatmak isteyen öğrenciler, belirtilen koşullar üzerinden yeniden online başvuru yapmalıdır. 

2017-18 Eğitim Yılı Güz veya Bahar dönemlerinden herhangi biri süresince tek dönem Yurtlarda kalmış olan Kapsamlı Burslu öğrenciler (değişim programları nedeniyle bir yarıyıl Yurtlarda kalmamış olan öğrenciler dahil) için ücret tablosu: 

2017-18 Eğitim Yılında Güz veya Bahar yarıyıllarının herhangi biri süresince tek dönem Yurtlarda kalmış olan ve Yaz Dönemi süresince Yurtlarda kalmak isteyen Kapsamlı Burslu öğrenciler, online başvurularında belirtecekleri Yurda giriş ve Yurttan ayrılış tarihleri doğrultusunda toplam kalış süreleri için belirtilen günlük ücret tablosu çerçevesinde ücret ödeyerek Yurtlarda kalabileceklerdir.

ODA TİPİ

GÜNLÜK ÜCRET

1 Kişilik Özel

92.- TL

1 Kişilik Standart

54.- TL

2 Kişilik Özel / Suite (Kişi Başı)

52.- TL

2 Kişilik Karyolalı (Kişi Başı)

26.- TL

2 Kişilik Ranzalı (Kişi Başı)

16.- TL

3 Kişilik (Kişi Başı)

15.- TL

4 Kişilik (Kişi Başı)

15.- TL

Belirtmiş oldukları tarihten önce Yurttan ayrılan öğrencilere herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Kalış süresini uzatmak isteyen öğrenciler, belirtilen koşullar üzerinden yeniden online başvuru yapmalıdır.

2017-18 Eğitim Yılı Güz ve Bahar yarıyılları süresince kesintisiz olarak Yurtlarda kalmış olan Kapsamlı Burslu öğrenciler için ücret tablosu: 

2017-18 Eğitim Yılında Güz ve Bahar döneminde iki dönem kesintisiz olarak Yurtlarda kalmış olan ve Yaz Dönemi süresince Yurtlarda kalmak isteyen Kapsamlı Burslu öğrenciler, online başvuruları anındaki müsaitlik durumu doğrultusunda Nöbetçi Yurtlarda iki kişilik (veya üç / dört kişilik)odalarda ücretsiz kalabileceklerdir. 

2 kişilik standart odadan daha üst kategoride bir odayı tercih edecek öğrenciler, belirtilen günlük ücretler çerçevesinde ücret ödeyecektir. Ücretlendirmeler, öğrencilerin Yaz Dönemi online başvurularında belirtecekleri Yurda giriş ve Yurttan ayrılış tarihleri doğrultusunda toplam kalış süreleri için yapılacak ve belirtilen günlük ücretler üzerinden hesaplanacaktır.

ODA TİPİ

GÜNLÜK ÜCRET

1 Kişilik Özel

79.- TL

1 Kişilik Standart

41.- TL

2 Kişilik Özel / Suite (Kişi Başı)

39.- TL

2 Kişilik Karyolalı (Kişi Başı)

0.- TL

2 Kişilik Ranzalı (Kişi Başı)

0.- TL

3 Kişilik (Kişi Başı)

0.- TL

4 Kişilik (Kişi Başı)

0.- TL

Belirtmiş oldukları tarihten önce Yurttan ayrılan öğrencilere herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Kalış süresini uzatmak isteyen öğrenciler, belirtilen koşullar üzerinden yeniden online başvuru yapmalıdır.

BAŞVURU İPTAL KOŞULLARI

ÖNCELİKLİ (Kendi odamda kalmaya devam etmek istiyorum) seçenek ile yapılmış başvurular:

BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ: 05 Haziran 2018 saat 17:00'ye kadar ödemelerini yaparak başvurularını tamamlamış olan Bölüm öğrencilerinin, ders seçimi ve/veya yaz okulunun açılıp açılmaması gibi mazeretlerinden ötürü, 08 Haziran 2018 saat 17:00’ye kadar başvurularını İPTAL etmeleri durumunda ödemiş oldukları ücretler, kaldıkları süreler düşülmek koşulu ile (seçmiş oldukları oda tiplerinin ücret tarifesi üzerinden hesaplanarak) iade edilecektir.

HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİ: 31 Mayıs 2018
saat 17:00'ye kadar ödemelerini yaparak başvurularını tamamlamış olan Hazırlık sınıfı öğrencilerinin, 31 Mayıs 2018 saat 17:00’ye kadar başvurularını İPTAL etmeleri durumunda, ödemiş oldukları ücretler kesintisiz olarak iade edilecektir.

BÖLÜM ve HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİ:
 Belirtilen tarihlerden sonra yapılacak BAŞVURU İPTALİ / ERKEN AYRILIŞ durumlarında ücret iadesi yapılmamaktadır.

GENEL (Nöbetçi Yurt/Katlar, müsait olan odalar) 
seçenek ile yapılmış başvurular:

BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ: 
Ders seçimi ve/veya yaz okulunun açılıp açılmaması gibi mazeretlerinden ötürü başvurularını 08 Haziran 2018 saat 17:00’ye kadar İPTAL etmeleri durumunda ödemiş oldukları ücretler, kaldıkları süre düşülmek koşulu ile (seçmiş oldukları oda tipinin ücret tarifesi üzerinden hesaplanarak) iade edilecektir. Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri için herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİ: 31 Mayıs 2018 saat 17:00'ye kadar ödemelerini yaparak başvurularını tamamlamış olan Hazırlık sınıfı öğrencilerinin, 31 Mayıs 2018 saat 17:00’ye kadar başvurularını İPTAL etmeleri durumunda, ödemiş oldukları ücretler kesintisiz olarak iade edilecektir.
 
ODA KATEGORİSİ DEĞİŞİKLİK KOŞULLARI
Yaz Dönemi süresince erken ayrılış, veya yerleşilen odadan daha düşük ücretli bir odaya geçiş nedenleri ile herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. 


NÖBETÇİ YURTLARA ERKEN GEÇİŞ
Yurtlar Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulması halinde (bakım onarım çalışmaları, dahili planlamalar, vb. nedenler doğrultusunda), erken tarihte boşaltılması gerekebilecek olan bazı Yurt binalarımızda kalmakta olan öğrencilerimizin (Hazırlık sınıfı öğrencileri ve mezunlar dahil) Yurtlar Müdürlüğü’nce belirlenecek tarih(ler)e kadar Nöbetçi Yurtlara geçmeleri gerekebilecektir.


AÇIKLAYICI BİLGİLER
  • Yaz Dönemi Yurt başvurularının, başvuru anında müsait olan Yurt/Kat ve oda tipleri arasından tercih ve ödeme yapılarak, yer satın alma esasına dayanan online sistem üzerinden gerçekleştirilmekte olması nedeni ile, Yaz Dönemi süresince Yurtlarda kalınacak tarih aralıklarının olabildiğince gerçekçi olarak belirlenmesi önem arz etmektedir. 

    Aksi takdirde; seçilmiş ve ücreti ödenmiş olan odadaki konaklama süresinin uzatılmak istenmesi durumunda aynı odada devam edilmesi mümkün olamayabilecek; Yurt/oda ve oda tipi değiştirilmek durumunda kalınabilecektir (Daha önce başvuru yapan bir başka öğrencinin, aynı odayı, konaklama bitiş tarihinden başlamak üzere almış olma ihtimali bulunmaktadır).
  • Yaz Dönemi Yurt başvurularını tamamlayan öğrencilerin, sistem üzerinden yazdıracakları başvuru çıktılarını imzalayarak Yurda girişleri esnasında Yurt İdaresine teslim etmeleri gerekmektedir. 
  • Nöbetçi Yurtlar için en erken Yurda giriş/yerleşim saati 17:00, en geç Yurttan çıkış/ayrılış saati ise 11:00 olarak belirlenmiştir. Ayrılış saatinin aşılması durumunda öğrenci, Yaz Dönemi günlük Yurt ücretleri üzerinden o günün ücretini de ödemekle yükümlüdür.
  • Oda arkadaşı taleplerinin yerleşim esnasında Nöbetçi Yurt İdaresine bildirilmesi gerekmektedir. Talepler, odaların müsaitlik durumu doğrultusunda değerlendirilecektir.
  • Yurtlar Müdürlüğü, görebileceği lüzum üzerine, Yaz Dönemi içerisinde her türlü Yurt ve/veya oda değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.
  • ÖNCELİKLİ seçenek ile Yaz Dönemi Yurt başvurularını yapmış olan Kapsamlı Burslu öğrenciler, gerekli prosedürleri tamamlayıp –varsa- ücret ödemelerini yaparak Yaz Dönemi Yurt yerleşim işlemlerini (Hazırlık sınıfı öğrencileri 31 Mayıs 2018 saat 17:00’ye, Bölüm öğrencileri ise 05 Haziran 2018 saat 17:00’ye kadar) tamamlamadıkları takdirde, yapmış oldukları başvurular otomatik olarak İPTAL edilerek odaları diğer öğrencilerin başvurularına açılacaktır.
  • Herhangi bir ücret ödemeksizin başvuruda bulunan Kapsamlı Burslu öğrencilerin, belirtmiş oldukları tarihte Yurtlara giriş yapmamaları durumunda yapmış oldukları başvurular sistem tarafından otomatik olarak İPTAL edilecektir.

  • Yurt İlke ve Kuralları ile Öğrenci Taahhütnamesinde belirtilen tüm esaslar Yaz Dönemi süresince de geçerlidir. Yaz Dönemi içerisinde, mazeretsiz olarak 15 gün devamsızlık yapan öğrencilerin Yurt konaklamaları, herhangi bir ücret iadesi yapılmaksızın iptal edilecektir (Kartlı giriş sistem kayıtları yeterli kanıt sayılacaktır)


 | Ana Menü | E-Posta | Bilkent Üniversitesi Ana Sayfası |