Bilkent Hakkında
Akademik
Öğrenci İşleri
İdari Birimler
Kampüste Yaşam
Bilgi Teknolojileri
Bilkent Senfoni Orkestrası
Bilkent Kütüphanesi
Uluslararası Öğrenciler
Değişim Programları 
 
Rehber
A - Z Dizin
   
 
Girişler:
 Bilkent Öğrencileri
 Akademik ve İdari
 Personel
 Mezunlar
 Ziyaretçiler
   

 
 
  ÜNİVERSİTE SENATOSU KARARLARI
 


Tüm Kararlar

6 Temmuz 2011 tarihli 208. Toplantı Kararları

Kararlar

  1. Lisans ve Ön Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'nin 4.22. maddesi ile İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nin 10. maddesinin ve her iki yönetmelikte Hazırlık Sınamalı statüye atıf yapan hükümlerin yürürlükten kaldırılması görüşülerek Mütevelli Heyet Başkanlığına arz edilmesine karar verildi.

  2. Lisans ve Ön Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'ne ve İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'ne aşağıdaki Geçici Maddenin eklenmesinin Mütevelli Heyet Başkanlığına arz edilmesine karar verildi.

    Temmuz 2011 tarihinden önce Hazırlık Sınamalı statüde bulunan öğrenciler, Temmuz 2012 tarihine kadar kadar İngilizce Seviye Tespit Sınavı'nda başarılı olamadıkları takdirde, bu tarihten başlayarak Hazırlık Beklemeli statüye alınacaklardır. İsteyen Hazırlık Sınamalı öğrencilerin 2012 Temmuz ayından önce de Hazırlık Beklemeli statüye geçmeleri mümkündür.

  3. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde Mimarlık Bölümü açılması görüşülerek Mütevelli Heyet Başkanlığına arz edilmesine karar verildi.