Bilkent Hakkında
Akademik
Öğrenci İşleri
İdari Birimler
Kampüste Yaşam
Bilgi Teknolojileri
Bilkent Senfoni Orkestrası
Bilkent Kütüphanesi
Uluslararası Öğrenciler
Değişim Programları 
 
Rehber
A - Z Dizin
   
 
Girişler:
 Bilkent Öğrencileri
 Akademik ve İdari
 Personel
 Mezunlar
 Ziyaretçiler
   

 
 
  ÜNİVERSİTE SENATOSU KARARLARI
 


Tüm Kararlar

16 Ocak 2014 tarihli 235. Toplantı Kararları

Karar

 1. Executive MBA (EMBA) müfredat değişikliği görüşüldü;

  Program modüler yapıdan çıkarılarak ders bazında 5 ve 3 krediden oluşan toplam 9 derslik yeni bir formatla verilmesi kabul edildi.

 2. Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi Bölümü müfredat değişiklikleri görüşüldü;

  İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü müfredatında 2. yılın güz döneminde bulunan ADA 201 dersinin yerine IAEF 201 dersinin konulması,
  Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi Bölümü 2. yılın bahar döneminde bulunan ADA 202 dersinin yerine LAUD 202 dersinin konulması kabul edildi.

 3. İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 4. sınıf bahar dönemi dersi olan ELIT 483 Selected Topics dersi yerine ENG 312 Introduction to Creative Writing dersi konulması kabul edildi.

 4. Dış Sınav Yoluyla İngilizce Hazırlık Programı'ndan Muafiyet görüşüldü;

  İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nin 7. maddesi uyarınca dış sınav sonucu ibraz ederek İngilizce yeterlik başvurusu yapacak öğrencilerin muafiyet işlemleri 15.07.2014 tarihine kadar aşağıda sıralanan esaslara göre yapılacaktır.

  Dış sınavın yapılacağı tarihten önce İngilizce Hazırlık Programı'nda eğitim görmeye başlamış olan öğrencilerin, sınav tarihinden en az 21 gün önce yazılı olarak İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu'na başvurarak sınav başvuru belgelerinin ibraz etmeleri gereklidir. Bu öğrenciler sadece aşağıda listelenen sınav merkezlerinde sınava girebilir; başka merkezlerde girilen sınavlar kabul edilmez.


  TOEFL sınav merkezleri:
  • Türk-Amerikan Derneği (Ankara)
  • TOBB Üniversitesi (Ankara)
  • Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul)

  IELTS sınav merkezleri:
  • British Council (Ankara)

  FCE sınav merkezleri:
  • British Council (Ankara)