Gençlik Akademisi Nedir?
Başvuru
Dersler
Program
  Sıkça Sorulan Sorular
  Fotoğraf Galerisi
  İletişim
 
   
   
 
 
 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

GENÇLİK AKADEMİSİ 2017 PROGRAMI

| 2016 Program ve Broşürü |




17 Haziran 2017, Cumartesi

  A Grubu B Grubu C Grubu
08:00 – 10:00 Öğrencilerin üniversiteye gelişi, yurtlara yerleşim
09:00 –  Kahvaltı  
10:30 – 11:30 Tanışma, Bilgi Paylaşımı  
11:45 – 12:30 Kütüphane Gezisi
12:45 – 13:45  Öğle Yemeği  
14:00 – 16:00 Bizim Mekan Mozaik Çalışması  Theater Games Workshop
17:30 – 18:30 Spor 
19:00 – 20:00  Akşam Yemeği 

 

18 Haziran 2017, Pazar

  A Grubu B Grubu C Grubu
10:00 – 11:30 Brunch  
12:00 – 17:00 Canlı, Heyecanlı Arkeoloji
19:00 – 20:00 Akşam Yemeği  
21:00 – 22:30 Konser / Fazıl Say Odeon'da



19 Haziran 2017, Pazartesi

  A Grubu B Grubu C Grubu
08:30 – 09:30 Kahvaltı  
09:45 – 11:45 Otonom Gezgin Robot Yarışı Rüzgar Tuneli ve 3D Yazıcı Fotogram
12:00 – 13:00 Öğle Yemeği  
13:30 – 14:30 Beyin ve Görsel Yanılsamalar Fuarı Kimyanın Büyüleyici Uygulamaları Işıkla Ölçüm Yapmak
14:45 – 15:45 İşletme Bilgi Yarışması Kısa Öykü Tartışması Beyin ve Görsel Yanılsamalar Fuarı
16:00 – 17:00 Düşünce Deneyleri, Ahlak Psikolojisi ve Nöroetik İşletme Bilgi Yarışması Evir Çevir Nereye Kadar
17:30 – 18:30 Spor 
19:00 – 20:00  Akşam Yemeği  



20 Haziran 2017, Salı

  A Grubu B Grubu C Grubu
08:30 – 09:15 Kahvaltı  
09:30 – 10:30 Siyaset Oyunu Origami Robotics Kendi Kentini Kendin Yap
10:45 – 11:45 Makarna Ziyafeti
12:00 – 13:00 Öğle Yemeği
13:15 – 15:30 Kaçınılmazı Yönetebilmek: İnsanlık İçin Lojistik Benim Adım İç Mekan: Yarat Beni-Kullan Beni-Yaşa Beni Son Teknolojilere Dokunalım
15:45 – 16:45 Kısa Öykü Tartışması Düşünce Deneyleri, Ahlak Psikolojisi ve Nöroetik Üstakıl Ben Olsam
17:15 – 18:15 Spor 
19:00 – 20:00  Akşam Yemeği  
20:15 – 22:15 Teleskopla Gökyüzü Gözlemi

 

21 Haziran 2017, Çarşamba

  A Grubu B Grubu C Grubu
08:30 – 09:15 Kahvaltı
09:30 – 11.30 Origami Robotics Afiş Tasarımı Atölyesi Otonom Gezgin Robot Yarışı
11:45 – 12:45 Belgesel Sinema Üzerinden Sanatsal Ürün Yaratımı Eğlenceli Zeka Oyunları Makarna Ziyafeti
13:00 – 14:00 Öğle Yemeği
14:15 – 15:15 Türkiye Ekonomisinde Güncel Konular
15:30 – 17:00 Davanın Son Saati Yönet Bakalım Kim Masum Kim Suçlu? Adli DNA Testi
17:30 – 18:30 Spor
19:00 – 20:00 Akşam Yemeği
20:00 – 21:00 Orkestranın İçinden

 

22 Haziran 2017, Perşembe

  A Grubu B Grubu C Grubu
08:30 – 09:15 Kahvaltı  
09:30 – 10:30 Evir Çevir Nereye Kadar Işıkla Ölçüm Yapmak Eğlenceli Zeka Oyunları
10:45 – 12:45 Mozaik Çalışması Son Teknolojilere Dokunalım Bizim Mekan
13:15 – 14:15 Öğle Yemeği  
14:15 – 18:00 Havuz 
18:30 – 19:30  Akşam Yemeği  
20:30 – 22:30 Bovling Turnuvası




23 Haziran 2017, Cuma

  A Grubu B Grubu C Grubu
08:30 – 09:15 Kahvaltı
09:30 – 10:30 Kimyanın Büyüleyici Uygulamaları Davanın Son Saati Benim Adım İç Mekan: Yarat Beni-Kullan Beni-Yaşa Beni
10:45 – 12:15 Yönet Bakalım Kim Masum Kim Suçlu? Adli DNA Testi
12:30 – 13:30 Öğle Yemeği
13:45 – 14:45 Bilgisayar Programlarının Hayata ve Edebiyata Olan Benzerliği
17:00 – 20:30 Sertifika Töreni ve Çim Alanda Hoşçakal Partisi

 

24 Haziran 2017, Cumartesi

09:30 – 11:00 Brunch  
12:00 – 14:30 Anıtkabir Gezisi
14:30 – 18:00 Müze Gezisi (Koç Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi)
19:00 – 20:00 Yurtlardan Ayrılış

 

Bilkent Üniversitesi Gençlik Akademisi, programında ders, eğitmen, program akışı ve etkinlikler konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

 

 
 
 
© Bilkent University | Bilkent University, TR-06800 Bilkent, Ankara, TURKEY