Bilkent Hakkında
Akademik
Öğrenci İşleri
İdari Birimler
Kampüste Yaşam
Bilgi Teknolojileri
Bilkent Senfoni Orkestrası
Bilkent Kütüphanesi
Uluslararası Öğrenciler
Değişim Programları 
 
Rehber
A - Z Dizin
   
 
Girişler:
 Bilkent Öğrencileri
 Akademik ve İdari
 Personel
 Mezunlar
 Ziyaretçiler
   

 
 
  ÜNİVERSİTE SENATOSU KARARLARI
 


Tüm Kararlar

4 Kasım 2011 tarihli 211. Toplantı Kararları

Kararlar

 1. Lisans ve Ön Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik önerileri Prof. Orhan Aytür tarafından açıklandı.
  Verilen bilgiler ışığında Lisans ve Ön Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği değişiklikleri kabul edilerek Mütevelli Heyet Başkanlığı’na arz edilmesine karar verildi.

 2. Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik önerileri Prof. Levent Onural ve Prof. Erdal Erel tarafından açıklandı.
  Verilen bilgiler ışığında Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği değişiklikleri kabul edilerek Mütevelli Heyet Başkanlığı’na arz edilmesine karar verildi.

 3. İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik önerileri Prof. Orhan Aytür tarafından açıklandı.
  Verilen bilgiler ışığında İngilizce Hazırlık Programı Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği değişiklikleri kabul edilerek Mütevelli Heyet Başkanlığı’na arz edilmesine karar verildi.

 4. Zorunlu ve seçmeli derslerde program müfredatı, hangi dersin hangi dönem alınacağı, derslerin önşartları, Senato ya da Fakülte onayı gerektiren değişiklikler hakkında Prof. Orhan Aytür tarafından üyelere bilgi sunuldu.

 5. Değişim öğrencilerinin ders transfer ve ders muafiyet uygulamaları hakkında Prof. Orhan Aytür tarafından üyelere bilgi sunuldu.

 6. Grafik Tasarım ve İletişim ve Tasarım bölümlerinin Yan Dal Programlarının 2011-2012 akademik yılı bahar dönemi itibari ile açılması görüşülerek kabul edildi.

Ekler: